thumb hoffmeijerorgelthumb boottocht 2010PKNlogows

logo groot

Over onze gemeente

De Nieuwendammerkerk – de gemeente

De gemeente "Nieuwendammerkerk" maakt deel uit van de protestantse wijkgemeente Amsterdam-Noord die weer onderdeel is van de Protestantse Kerk Amsterdam en de Protestantse Kerk Nederland.

Onze predikant is ds. Paula de Jong en naast de kernraadsleden hebben wij aardig wat vrijwilligers.
Voor meer info zie contact

De gemeente heeft een lange geschiedenis:De gemeente van de Nieuwendammerkerk was tot 1627 éen met Zunderdorp, waarbij Zunderdorp de moederkerk was.

Van 1627 tot 1658 was de Nieuwendammerkerk samen met de Buiksloterkerk. Van 1658 – 1961 was de gemeente zelfstandig. Tussen 1928 en 1961 is er in gebouw Moria een confessionele evangelisatie actief geweest. Gerrit Koning heeft de geschiedenis van deze evangelisatievereniging en de toenadering ervan tot de Nieuwendammerkerk uitvoerig beschreven.

Vanaf 1961 is de Nieuwendammerkerk een wijkgemeente van Amsterdam. Van 1968 – 1992 samen met de op 27 december 1992 gesloten Schellingwouderkerk. De gemeente bleef zich ook na de sluiting van de Schellingwouderkerk noemen “(Hervormde) gemeente Nieuwendam-Schellingwoude”.

Aan het begin van de 21e eeuw werd de wijkgemeente rondom de Nieuwendammerkerk een kern van de wijkgemeente Amsterdam-Noord van de Protestantse Kerk Amsterdam.

Pinksteren 2007 vormden de kernen Weerenkapel, Noachkerk en Nieuwendam-Schellingwoude zich samen tot de gemeente Nieuwendammerkerk.

Als gemeente vinden we het belangrijk om aandacht te hebben voor elkaar, het geloof samen te vieren en daarover het gesprek aan te gaan. Veel vrijwilligers zijn actief in het kerk- en buurtwerk en in verzorgings- en ziekenhuizen. We zoeken daarnaast op verschillende manieren de andere bewoners en organisaties in Amsterdam-Noord op.

 

  • voorgNoord2012ws
  • bijbelquiz
  • musical2ws
  • toga3ws
  • eritreazangws
  • nieuwetuinws
  • hillietogaws
  • peteroporgel